Bezpieczeństwo Twoich danych, a recykling sprzętu

< WRÓĆ 29.01.2021 18:19

Niewiele urządzeń codziennego użytku wie o nas tak dużo jak smartfon, tablet czy laptop. Większość z nas trzyma na nich bardzo dużo cennych danych. Są to nie tylko nasze prywatne zdjęcia, kontakty czy maile. Często mamy tam też przecież pozapisywane hasła do rozmaitych serwisów internetowych, aplikacje mają dostęp do naszych kont w serwisach społecznościowych, jak również bankowych. 

 

Pozbywając się zalegającej nam w domu elektroniki - telefonów, komputerów, dysków twardych, czy smartwatchy - często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie może to nieść dla nas konsekwencje i jakie dane na swój temat możemy wraz z porzuconym lub sprzedanym sprzętem przekazać nowemu właścicielowi. 

Podczas e-wykładu dowiesz się:

  • jak zadbać o swoją prywatność przy utylizacji elektronicznych gadżetów, 
  • jakie są podstawowe błędy przy pozbywaniu się elektroniki, 
  • co należy zrobić z niepotrzebnym sprzętem elektronicznym. 


Spotkanie poprowadzi Jakub ‘Unknow’ Mrugalski - przez lata zawodowo związany z branżą IT i bezpieczeństwem. Swoją karierę rozpoczynał jako programista w jednym z największych portali internetowych w Polsce, a następnie przez lata swoje umiejętności w zakresie zarządzania systemami Linux wykorzystywał w firmie obsługującej ponad 30% światowego ruchu internetowego. Obecnie całkowicie oddany bezpieczeństwu IT realizuje swoje pasje zarówno jako tester penetracyjny w Niebezpiecznik.pl, jak i trener prowadzący szkolenia techniczne z Atakowania i Ochrony Webaplikacji. Z racji posiadania rzadkiej wśród informatyków umiejętności komunikacji z tzw. “zwykłym użytkownikiem”, Kuba jest także trenerem i współautorem szkoleń z Security Awareness dedykowanych nietechnicznym pracownikom biurowym wykorzystującym w swojej pracy komputer i internet.

Spotkanie będzie transmitowane na profilach Centrum Kreatywności Fabryka, Centrum ElektroEkologii, a także Neweconomy.


Termin: 4 lutego 2021, g. 12:00.