Dobre perspektywy dla startupów

< WRÓĆ 13.06.2019 09:40


10 czerwca br. pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych zorganizowaliśmy debatę “Finansowanie innowacji - budowa drogi do sukcesu Polski”, w której wzięli udział przedstawiciele biznesu, administracji państwowej a także twórcy portalu Neweconomy. Podczas rozmowy przedstawione zostały możliwości finansowania spółek w różnych fazach rozwoju, a także rozwój polskich startupów na przestrzeni ostatnich lat.


W Neweconomy stawiamy na budowanie społeczności wokół idei. Chcemy wspierać dobre pomysły i stojących za nimi ludzi, poprzez umożliwienie im zebrania kapitału na rozwój od społeczności.” - mówił Przemysław Pyziel, Prezes Neweconomy podczas debaty poświęconej finansowaniu innowacji w Polsce.


“Osoby które wejdą na Neweconomy mogą zwalidować model biznesowy wokół swojej społeczności budując grono fanów którzy sfiansowaliby ich pomysł.”- mówiła Eliza Kruczkowska, Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. Ważnym elementem w ramach pracy nad rozwojem innowacji, jest edukowanie z dziedzin biznesu i finansowania mediów oraz polityków, a także przyszłych przedsiębiorców, co odbywa się w ramach programów akceleracyjnych Polskiego Funduszu Rozwoju, m.in. Szkoły Pionierów.

Monika Hałupczak, Project Manager GPW mówiła o rozwoju polskich startupów w Polsce ze szczególnym wskazaniem na ich dojrzałość w przygotowaniu strategii biznesowej. Prelegentka zwracała również uwagę na to, aby praca nad produktem nie odbywała się wyłącznie do momentu znalezienia inwestora, ale także na wymianie doświadczeń i dzieleniu się kompetencjami.

“Rośnie znaczenie startupów, to są poważni partnerzy do świadomego rozszerzenia oferty dla klientów. Światowi giganci bardzo uważnie śledzą rozwój polskich młodych firm fintechowych ze względu na potencjał, spojrzenia na ciekawe rozwiązania.”- wspominał Michał Kanownik, Prezes Cyfrowej Polski. ”Inwestycje w startupy pomagają w zwiększeniu zainteresowania dużych firm, które korzystają z innowacyjnych rozwiązań młodych przedsiębiorców.” - dodał.

W rozmowie wzięła także udział Barbara Kwiecień z House of April, prezentująca swoją spółkę na Neweconomy. “Moja firma z roku na rok rośnie i się rozwija, jednak cały czas nie ma jeszcze tej wymarzonej skali. Wejście na Neweconomy to niesamowity sprawdzian, wystawiam się na ocenę mojego biznesu, mojego produktu i co tak naprawdę zbudowałaam przez 5 lat”.

Po spotkaniu odbył się networking. Podczas którego można było porozmawiać zarówno ze spółkami debiutującymi na platformie Neweconomy - House of April, Traveler by Sharemap, myWiseGlass oraz 2helpU, jak i przedstawicielami biznesu oraz potencjalnym i inwestorami.