Neweconomy otrzymało licencję Komisji Nadzoru Finansowego

< WRÓĆ 04.10.2019 14:57

Neweconomy otrzymało licencję Małej Instytucji Płatniczej przyznawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dzięki temu, jesteśmy w stanie rozwijać innowacyjne usługi oraz rozwiązania, takie jak płatności online i ich odpowiednie zabezpieczenie.

MIP to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy planując prowadzenie działalności w większym rozmiarze (w charakterze licencjonowanej krajowej instytucji płatniczej), chcieliby uprzednio sprawdzić w praktyce funkcjonowanie planowanych rozwiązań na regulowanym i nadzorowanym rynku finansowym. Przetestowanie działalności w zakresie usług płatniczych w charakterze MIP pozwoli przedsiębiorcy odpowiednio przygotować ewentualny wniosek o zezwolenie dla krajowej instytucji płatniczej, a Komisja Nadzoru Finansowego – wniosek ten sprawnie ocenić i rozstrzygnąć. Rozwiązanie to ma więc charakter tzw. piaskownicy regulacyjnej i zalecane jest przede wszystkim wszelkiego rodzaju start-upom i spółkom z branży fintech.

W ramach licencji Małej Instytucji Płatniczej można przede wszystkim:

  • Prowadzić rachunki płatnicze, czyli przechowywać środki przyjęte od użytkowników i dla użytkowników, w celu realizowania transakcji płatniczych;
  • Wykonywać transfery pieniężne, takie jak przelewy czy polecenia zapłaty;
  • Przyjmować płatności instrumentami płatniczymi – czyli nie tylko świadczyć klasyczne usługi przyjmowania płatności kartą, ale przede wszystkim prowadzić np. bramki płatnicze oparte o tzw. pay-by-linki (PBL);
  • Realizować przekazy pieniężne;
  • Dokonywać wymiany walut na potrzeby transakcji płatniczych;
  • Kredytować transakcje płatnicze.

 

Neweconomy jest uprawniona do prowadzenia działalności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Cieszymy się, że nasza wiarygodność na rynku biznesowym została potwierdzona przez Komisję Nadzoru Finansowego.