Neweconomy patronem wyprawy na Piramidę Carstensza

< WRÓĆ 29.07.2019 12:29

Już jutro, 30 lipca, Michał Leksiński rozpocznie swoją trzytygodniową wyprawę po kolejny klejnot Korony Ziemi- Piramidę Carstensza. Wierzymy w ludzi i wspieramy ciekawe projekty, dlatego zostaliśmy patronem wyprawy na najwyższy szczyt Australii i Oceanii.

 

Celem Michała jest Piramida Carstensza, a następnie Góra Kościuszki. Jeśli wyprawa zakończy się sukcesem, będą to szczyty numer 5 i 6 w Koronie Ziemi, a do kolekcji zostaną tylko 3: Mount Everest, Masyw Vinsona na Antarktydzie i Denali w Ameryce Północnej. Cała wyprawa potrwa około 3 tygodni. Każdy szczyt dedykowany jest Fundacji Happy Kids, której Michał jest ambasadorem.

Piramida Carstensza (4 884 m.n.p.m.) to najtrudniejszy technicznie i jeden z najtrudniej dostępnych szczytów w Koronie Ziemi. Jednak zanim Michał rozpocznie atak na szczyt, musi dotrzeć do masywu Carstensza, co również nie należy do najłatwiejszych wędrówek. Masyw z południowej strony otacza jedna z największych na świecie kopalnia złota Grasberg, a samo poruszanie się w regionie jest utrudnione przez niestabilną sytuację polityczną, wyzwoleńcze ruchy papuaskie i konflikty plemienne do jakich dochodzi na tych terenach.

Michał Leksiński to podróżnik, mówca, autor pierwszej książki w Polsce o travelmarketingu pt. “Projekt: Wyprawa”. W Neweconomy znakomicie sprawdza się jako Impression Designer – strateg, planer, człowiek do komunikacji. Zawodowo związany z consultingiem w sektorze cyfrowej gopodarki. Poszukiwacz adrenaliny.

Trzymamy kciuki za wyprawę i kolejne szczyty do kolekcji!

AKTUALIZACJA: 

9 sierpnia, g. 13:07: Piramida Carstensza (4 884 m.n.p.m.) zdobyta! Egzotyczny klejnot Korony Ziemi, będący jednocześnie najtrudniejszym technicznie szczytem w Koronie Ziemi. Piramida jest również najwyższą górą świata na wyspie. 

13 sierpnia, g. 10:00: Góra Kościuszki (2 228 m.n.p.m.) zdobyta! Najwyższa góra Australii położona w sercu Wielkich Gór Wododziałowych. Michał stanął na jej czubku zalediwe 96h po tym, jak wszedł na Piramidę Carstensza.