Rusza nabór do II rundy programu Samsung Inkubator #dlaPlanety

< WRÓĆ 09.03.2021 15:06
Masz pomysł lub realizujesz projekt związany z innowacjami #dlaPlanety? Weź udział w programie Samsung Inkubator i zmieniaj świat na lepsze! Od 9 marca rozpoczynamy nabór do II rundy akceleracji startupów łączących technologię oraz Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. 
 

Najlepsze projekty otrzymają granty na dalszy rozwój. Łączna pula nagród to 80 tys. złotych. Ponadto zapewnione zostanie im wsparcie w postaci bonów o wysokości 15 tys. USD z przeznaczeniem na infrastrukturę w Amazon Web Services oraz 5 tys. USD do wykorzystania na wsparcie techniczne. W ramach projektu uczestnicy otrzymają solidną dawkę wiedzy. Przez blisko 3 miesiące pod okiem ekspertów będą realizowali bogatą ścieżkę szkoleniową z różnych dziedzin. Wśród nich: warsztaty design thinking, a także w zakresie tworzenia i rozwoju modeli biznesowych czy sposobu zarządzania projektami, ich finansowania oraz sztuki prezentacji. W programie nie zabraknie szkolenia z mierzenia wpływu społecznego i środowiskowego rozwiązań przygotowanych przez startupy. Uczestnicy mogą liczyć również na wsparcie merytoryczne w pracach nad projektem oraz indywidualne konsultacje z ekspertami i doświadczonymi inżynierami z Samsung R&D Institute Poland. 

Co otrzymasz w ramach akceleracji? 
- łączna pula nagród  - 80 tysięcy złotych, 
- bon w wysokości 15 tysięcy dolarów do wykorzystania na infrastrukturę w Amazon Web Services, 
- 5 tys dolarów na wsparcie techniczne w AWS, 
- prezentacja rozwiązań przed inwestorami,
- bogaty program szkoleniowy,
- możliwość konsultacji z ekspertami Samsung i Samsung R&D, 
- dostęp do nowoczesnego sprzętu firmy Samsung, 
- nieograniczony dostęp do wyposażonej przestrzeni biurowej Samsung Inkubator w Białymstoku. 

Samsung Inkubator to program skierowany do innowatorów, którzy zmieniają świat na lepsze. Skupia się na projektach, które stanowią odpowiedź na 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Według założenia to plan dla współczesnego świata obejmujący szereg wyzwań od likwidacji ubóstwa, przez działania na rzecz zdrowia, dostęp do edukacji, równość płci, po neutralność klimatyczną, innowacje w przemyśle, pokój na świecie i sprawiedliwość społeczną. Do poprzedniej edycji programu zakwalifikowało się 8 startupów, które realizowały rozwiązania z zakresu odpowiedzianej konsumpcji, dostępnej infrastruktury dla niewidomych, zrównoważonego transportu, zdrowia psychicznego oraz działań na rzecz środowiska.

W programie mogą wziąć udział wszystkie startupy łączące technologie i Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Partnerami projektu są Centrum UNEP/GRID-Warszawa – organizacja, realizująca w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP), Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, zrzeszający największą w regionie społeczność startupową oraz Neweconomy - operator Samsung Inkubator w Białymstoku i Lublinie. 

Zgłoszenia przyjmujemy tutaj.
Dołącz do programu, rozwiń swój biznes i zmieniaj świat na lepsze.