Webinar: Prawo autorskie w świecie cyfrowym

< WRÓĆ 07.08.2020 16:23

Rozpoczynamy cykl “Przedsiębiorcze lato” w Samsung Inkubator! Podczas serii wirtualnych spotkań uczestnicy otrzymają wiedzę, jak rozwijać swój biznes w sieci, a także z jakich narzędzi korzystać, aby być efektywnym przedsiębiorcą. Pierwszy webinar poświęcony zostanie tematowi prawa autorskigo w świecie cyfrowym, a poprowadzi je Natalia Mileszyk z Fundacji Centrum Cyfrowe.

Podczas tego e-spotkania poznamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania prawne dotyczące prowadzenia działalności kreatywnej w Internecie, a także udostępniania materiałów online. Będzie to spora dawka wiedzy dla twórców, creative managerów, przedsiębiorców, studentów i wszystkich zainteresowanych, którzy chcą wykorzystywać otwarte zasoby Creative Commons, a także działać w oparciu o prawo cytatu.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in.:
- jak prowadzić działania w social mediach zgodnie z prawem autorskim
- w jaki sposób organizować działania instytucji w Internecie zgodnie z prawem autorskim
- jak korzystać z zasobów otwartych na licencjach Creative Commons
- czym jest prawo cytatu i jak z niego korzystać w sieci

Spotkanie poprowadzi Natalia Mileszyk – prawniczka, specjalistka ds. polityk publicznych w Fundacji Centrum Cyfrowe, która zajmuje się analizą prawną i rzecznictwem w zakresie otwartych zasobów oraz prawa autorskiego. Prowadziła szkolenia z zakresu prawa autorskiego i otwartości m.in. w Małopolskim Instytucie Kultury, Bibliotece Narodowej, Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwie Rozwoju.

Webinar odbędzie się 13 sierpnia o godz. 17.00 na profilu Neweconomy
Spotkanie jest bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać. Warto jednak dołączyć do wydarzenia na Facebooku, poprzez kliknięcie w opcję “wezmę udział”. Będą tam publikowane szczegóły spotkania oraz przekazywane informacje od prowadzącej. Zachęcamy również do zadawania pytań w tej grupie. Prelegentka postara się na nie odpowiedzieć podczas webinaru.

Cykl wirtualnych spotkań to efekt wspólnych działań na rzecz środowiska biznesowego, start-upów oraz organizacji pozarządowych Samsung Inubatorów w Lublinie i Białymstoku, których operatorem jest Neweconomy.