Wesprzyj Polskę Kulturalną

< WRÓĆ 06.09.2019 12:57

Jeżeli Tobie polska kultura również nie jest obojętna i nie chcesz pozwolić odejść w zapomnienie znakomitym artystom, wesprzyj projekt Polski Kulturalnej na Neweconomy. Możesz to zrobić kupując t-shirt z wizerunkiem ulubionego aktora lub wspomóc rozwój projektu dowolną kwotą.

Polska Kulturalna to wyjątkowa inicjatywa, której misją jest wspieranie polskiej kultury i dziedzictwa artystycznego poprzez pielęgnowanie pamięci o legendach rodzimego kina. Promuje polski dorobek filmowy, przywraca do życia niepowtarzalne kreacje wybitnych polskich aktorów, ale przede wszystkim propaguje wartości moralne i społeczne niesione przez dawne pokolenie artystów, takich jak Daniel Olbrychski, Anna Dymna, Zbigniew Cybulski, Pola Negri, Małgorzata Braunek i Eugeniusz Bodo. Polska Kulturalna chce przypomnieć młode twarze aktorów z tamtych lat, aby ponownie odkrywać świat, który uwodzi pięknem i dynamiką obrazów, świetna grą aktorską, inspirującymi historiami o życiu i człowieku.

Twórcy projektu przygotowali t-shirty z wizerunkiem kultowych gwiazd polskiego filmu, dzięki czemu możliwe jest przyblizenie charakterystyki danej postaci oraz wartości jakie ta legenda ze sobą niesie. Do współpracy zaprosiła młode pokolenie aktorów, którzy zaczynają przygodę z zawodem. Są to między innymi Kasia Zawadzka, Kamila Kamińska, Mateusz Banasiuk, Michał Mikołajczak, Michał Meyer. Każdy z nich wybrał Gwiazdę, która jest najbliższa jego sercu. Wierzymy, że każdy, kto kupi t-shirt, mocniej zainteresuje się wybraną postacią.

T-shirty dostępne są tutaj.

Polska Kulturalna chce zebrać 100 tys. zł na promocję projektu. Suma ta pozwoli twórcom zaprezentować się na festiwalach filmowych, takich jak Warszawski Festiwal Filmowy, Camerimage, Nowe Horyzonty czy też Zoom Festiwal. Zrganizuje tam przestrzeń do spotkań i rozmów z legendami kina.

Możesz ich wesprzeć tutaj.

Jednak sprzedaż t-shirtów to tylko pierwszy krok. W kolejnym etapie Polska Kulturalna chce łączyć pokolenia również poprzez organizację licznych spotkań z legendami kina, a także połączyć kulturę i świat legend z nowymi technologiami. Wskrzesić stare i zapomniane już kina w Polsce, a nawet zorganizować własny festiwal filmowy!

Inicjatywa ta została objęta honorowym patronatem przez Filmotekę Narodową, która jest jednocześnie partnerem projektu.