2helpU

 

OPIS PROJEKTU

2helpU to pierwsza w Polsce platforma tworzona do współpracy między osobami starszymi i z niepełnosprawnościami a wolontariuszami czy profesjonalistami branży medycznej i rehabilitacyjnej. Łączy osoby w potrzebie z tymi, które chcą nieść pomoc i znajdują się w pobliżu.

Naszym celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami w codziennym życiu tak, aby nie były wykluczone społecznie. Chcemy to osiągnąć tworząc platformę (tj. stronę www wraz z aplikacją), która dzięki geolokalizacji połączy osoby potrzebujące, z tymi które mogą pomóc. Zasada jest prosta: zakładamy profil i opisujemy w nim siebie, wpisujemy jakiego rodzaju wsparcia oczekujemy bądź oferujemy oraz kiedy potrzebujemy bądź możemy świadczyć taką pomoc. System połączy ze sobą osoby potrzebujące z “helperami” w pobliżu. Osoby z niepełnosprawnościami chcą uczestniczyć w życiu społecznym, jednak ze względu na ograniczenia zdrowotne często nie mogą tego zrobić. Biorąc pod uwagę ich sytuację życiową, zdarza się że nie mogą wydostać się samodzielnie z domu. Z drugiej strony jest wielu chętnych, którzy pomogliby osobie starszej w codziennych czynnościach. Jednak nie wiedzą komu oraz w jaki sposób mogą pomóc. Zamierzamy to zmienić, łącząc ze sobą te osoby!

Wierzymy, że wspólnym wysiłkiem świat może stać się lepszy. 2HelpU to społecznie odpowiedzialny biznes, co oznacza, iż partycypacja społeczeństwa przy tworzeniu platformy jest kluczowa. Liczymy, że dzięki obecności na Neweconomy uda nam się uzyskać finansowanie, które umożliwi stworzenie miejsca, przyczyniającego się do poprawy losu osób z niepełnosprawnościami, w myśl zasady zero wykluczenia.

 

kup udziały

 

Idea platformy

 

 

Jak to działa?

Na stronie internetowej będzie osadzona mapa, która w sposób graficzny będzie lokalizować osoby potrzebujące oraz miejsca, fundacje oraz organizacje mogące nieść pomoc. Aby korzystać z 2helpU zarówno osoby wymagające wsparcia, jak i helperzy będą musieli założyć konto. Na podstawie zebranych informacji dojdzie do połączenia.

 

Pomoc będzie mogła być świadczona w kilku kategoriach:

 • Pomoc codzienna np.: zakupy, spacer.
 • Pomoc doraźna np.: osobom po wypadkach.
 • Pomoc biurokratyczna np.: prawna, urzędowa.
 • Pomoc długoterminowa np.: opieka nad starszymi osobami.
 • Pomoc rzeczowa np.: sprzęt rehabilitacyjny.

Na co zbieramy

Aby idea 2helpU mogła wejść w życie, potrzebujemy 60 000 zł. Pozyskane fundusze chcemy przeznaczyć na szereg działań takich jak: zaprogramowanie serwisu internetowego, zgromadzenie pierwszych użytkowników oraz testy serwisu. Projekt i budowanie relacji z instytucjami wspierającymi osoby starsze i z niepełnosprawnościami realizujemy we własnym zakresie. Wszelkie dodatkowe środki zamierzamy przeznaczyć na marketing, aby wzmocnić wizerunek platformy, jako solidnego i uczciwego pośrednika w nawiązywaniu kontaktów między użytkownikami.

 

Podział kosztów prezentuje się następująco:

 • 25 000 zł serwis www (przy wsparciu deweloperów Patronite),
 • 10 000 zł aplikacja mobilna, kompatybilna z serwisem www,
 • 5 000 zł testowanie gotowego serwisu,
 • 20 000 zł marketing, pozyskiwanie użytkowników (wolontariuszy i potrzebujących).

Kapitał zgromadzony w trakcie emisji Neweconomy zostanie przeznaczony na dokapitalizowanie spółki.

 

 

Co oferujemy

Inwestując w 2helpU masz szansę nie tylko przyczynić się do aktywizacji osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, ale również dołączyć do grona inwestorów czerpiących zyski z rozwoju aplikacji.

 

 

Oferujemy 10% udziałów w firmie, która chce przyczynić się do poprawy losu osób niepełnosprawnych

 

kup udziały

Wesprzyj nas dowolnym datkiem finansowym i miej swój wkład w niwelowaniu barier.

 

wspieraj

 

Prototyp

Platforma 2helpU udostępniona będzie w formie strony internetowej, jak również aplikacji na urządzenia mobilne. Dostosowana będzie do osób niepełnosprawnych m.in. posiadać będzie intuicyjny interfejs, skalowalną czcionkę, wersję o wysokim kontraście. Aby umożliwić swobodne poruszanie się po witrynie osobom z ograniczeniami ruchowymi, obsługiwać będzie można ją dwoma klawiszami. Wszelkie filmiki dostępne na stronie posiadać będą napisy, a z czasem niektóre będą posiadały opcję włączenia lektora języka migowego. Będzie możliwe przedpłacenie usługi/sprzętu rehabilitacyjnej dla osoby niepełnosprawnej. Pozostałe funkcje to: geolokalizacja osób potrzebujacych, budowanie relacji między osobami niepełnosprawnymi, budowanie społeczności helperów, śledzenie postępów wychodzenia z choroby, funkcja wynagradzania zaangażowania helperów.

 

 

 

 • Struktura udziałów
 • Potencjał rynkowy
 • Dotarcie do użytkowników

Na wykresie można zobaczyć planowaną strukturę udziałów w spółce 2helpU.

 

Według trendów rynek, na którym chcemy się rozwijać, statystycznie co roku rośnie. Poprawa usług medycznych i jakości życia wzrasta na świecie, przez co długość życia także. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym rynkiem, jest tendencja wzrostowa rynku usług terapii zajęciowej. Rynek opieki geriatrycznej i rehabilitacyjnej w skali globalnej jest wart 8 bln dolarów i ciągle rośnie. Źródło: https://www.rod-group.com/sites/default/files/2016%20Annual%20Report%20-%20The%20Global%20Economics%20of%20Disability.pdf . W raporcie dotyczącym sytuacji osób niepełnosprawnych przygotowanym przez ONZ : "Ponadto dowody empiryczne wyraźnie pokazują, że dostarczanie produktów wspomagających może być opłacalne, ponieważ może zmniejszyć potrzeby i koszty innych usług. Dzięki temu rodzina osoby niepełnosprawnej może wykorzystać swój czas na pracę lub inne czynności". Źródło: https://www.un.org/development/desa/disabilities/wp-content/uploads/sites/15/2018/12/UN-Flagship-Report-Disability.pdf

Co więcej jesteśmy starzejącym się społeczeństwem, dlatego produkty i usługi skierowane do seniorów będą rosły na wartości. Obecnie liczba osób w Polsce przekraczająca 60 lat wynosi 8,5 mln, a skala ta będzie się powiększać w kolejnych latach. Liczba osób z niepełnosprawnościami wynosi: 5,5 mln. I choć chcielibyśmy, aby się ona zmniejszała, niestety nie mamy na nią wpływu. Możemy jednak pomóc tym osobom w przełamywaniu barier, codziennych czynnościach, tak aby nie byli wykluczeni społecznie.

Jak dotrzemy do osób korzystających z aplikacji? Dzięki współpracy z pracownikami takich instytucji jak MOPS. Poprzez fundacje oraz ich pracowników którzy mają kontakt z osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi. Będą oni promować aplikację oraz pozyskiwać klientów będąc koordynatorami, a także helperami. Zależy nam na współpracy z lekarzami, uczelniami medycznymi. Kluczowym partnerem zostaną firmy z branży medycznej, producenci sprzętu rehabilitacyjnego itp.

 

 

O nas

Wszystko zaczęło się w okolicach świąt Wielkiej Nocy, gdy wracałem do domu samochodem. Usłyszałem w radio dyskusję na temat osób niepełnosprawnych i ich problemów oraz chęci partycypacji w życiu codziennym, które jest często ograniczone właśnie ze względu na ich niepełnosprawność. Do radia zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że bardzo chciałaby wziąć udział w uroczystości, lecz ze względów na brak opiekuna nie może tego dokonać. Wtedy redaktor powiedział do wszystkich słuchaczy: "jeśli ktoś jest teraz chętny by pomóc pani we wzięciu udziału w świętach prosimy o telefon do naszej redakcji”. W tym momencie zrozumiałem że chcę pomagać ludziom niepełnosprawnym w codziennym życiu, by nie byli więcej wykluczani społecznie. Wtedy też narodził się pomysł na stworzenie wirtualnej platformy, której celem byłoby niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym poprzez wolontariuszy oraz profesjonalistów. Ostatnia puszka Pawła Adamowicza która zgromadziła rekordową sumę 16 milionów złotych utwierdziła mnie w przekonaniu, iż dojrzeliśmy jako społeczeństwo do niesienia pomocy przy użyciu nowoczesnych technologii. Po moich początkowo samodzielnych staraniach, poznałem Karola, który z zaangażowaniem przystąpił do wspierania mojego projektu, co przerodziło się w profesjonalną współpracę i teraz razem zaczynamy budować platformę, która może zmienić świat!

 

 

rynek

Forum

Zacna idea
10.06.2019 12:40
Odpowiedzi: 0