banner

 

 

Ogarniam Prąd

 

OPIS PROJEKTU

Ogarniamprad.pl to więcej niż firma, to społeczność aktywnych ludzi, którzy poprzez wspólne działanie, wsparte wiedzą ekspertów rynku energii, pragną samodzielnie optymalizować koszty energii w firmie i domu. Obecnie jesteśmy w bardzo dynamicznym procesie transformacji energetycznej Polski i Europy. Wykorzystując potencjał grup zakupowych oraz nasze 5-letnie doświadczenie na rynku energii, tworzymy platformę do samodzielnego, zdalnego i elektronicznego zakupu energii oraz gazu. Cały czas szukamy rozwiązań, by droga pomiędzy naszymi użytkownikami a najlepszymi ofertami na rynku była coraz krótsza i bezpieczniejsza, a zawarte kontrakty cieszyły obie strony transakcji.

Bliska nam jest idea czystej energii z OZE i optymalizacja zużycia tej czarnej, z węgla. Zapraszamy do udziału w wyjątkowym projekcie, który zmienia zasady gry na rynku energii i gazu. Który odpowiada na wyzwania ochrony klimatu z jednoczesnym minimalizowaniem kosztów dla odbiorcy. Do projektu, gdzie spotkasz świetnych ludzi z wielu branż i z rożnymi pasjami i gdzie zainwestowane pieniądze przyniosą konkretne zyski. Wszyscy bowiem używamy energii każdego dnia!

Firma potrzebuje kapitału na przeniesienie projektu do aplikacji, dzięki której każdy będzie swoim brokerem energii. Aplikacja da dostęp do wszystkich oferowanych przez sprzedawców produktów, usług i optymalizacji na wyciagnięcie ręki, w swoim smartfonie! Na ten cel potrzebujemy w pierwszym etapie 300 tys. złotych. Jako aktywny uczestnik rynku wiemy, gdzie są szanse i możliwości, a gdzie zagrożenia. Potrzebujemy świadomych i otwartych ludzi, by wspólnie zrealizować ten plan!

 

kup udziały

Poznaj nas


O PRODUKCIE

Ogarniamprad.pl powstało z niepokornego kwestionowania utartych ścieżek, którymi przez ostatnie 50 lat kroczyliśmy jako użytkownicy energii i paliwa gazowego. Kiedy w 2007 r. Polska wreszcie uwolniła sprzedaż mediów energetycznych i rozpoczęła się era „prawie wolnego rynku energii”, grupa przedsiębiorczych osób, na czele z prezes Danutą Staniszewską, postanowiła wykorzystać tę szansę i zmienić zasady funkcjonowania tej branży. Pierwszymi beneficjentami stały się samorządy. Początki nie były łatwe – stare przyzwyczajenia oraz obawy przed utratą dostępu do energii po zmianie sprzedawcy były silniejsze niż możliwości, jakie te zmiany niosły ze sobą. Zaczęło się zatem od sprzedaży wiedzy na temat rynku energii i praw, które nim rządzą. Potem przyszła kolej na pierwszych użytkowników. Obecnie oszczędności naszych klientów na mediach wynoszą nawet kilkaset tysięcy złotych.

Budujemy aplikację „Ogarniacza” na 3 filarach, które stanowią o stabilności firmy:

  wiedzy na temat rynku, produktów i regulacji, którą dzielimy się z naszymi użytkownikami,
  wygodnego, zdalnego dostępu przez Internet do naszej platformy zakupowej,
  społeczności przedsiębiorczych osób, które łączą siły, by uzyskiwać lepsze warunki swoich umów w zakupach grupowych.

 

 


NA CO ZBIERAMY?

Zbieramy środki potrzebne do rozwoju naszej platformy, przejścia z poziomu 1.0 do 2.0. Chcemy uprościć i zautomatyzować procesy, które już dzisiaj oferujemy klientom w Ogarniamprad 1.0, tak aby znacząco podnieść komfort korzystania ze zdalnych zakupów energii. Pieniądze, które zainwestujesz, pozwolą do końca 2020 r. stworzyć wersję 2.0 Ogarniamprad.pl, a Ty będziesz częścią tego projektu.

Poziom 1.0 to platforma e-commerce do zdalnego, bezpiecznego i skutecznego zawierania transakcji zakupu/sprzedaży energii grupowo i indywidualnie. Dedykowana zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i firm. Wykorzystuje aukcje odwrotne, na których sprzedawcy licytują ceny energii w dół. Wystarczy się zarejestrować i dołączyć do licytacji. Resztę robimy my.

Osią nowej wersji platformy 2.0. będzie VEA czyli „Virtual Energy Assistant”, tj. narzędzie które, wykorzystując najnowocześniejsze technologie wraz z zaszytą ekspercką wiedzą dotycząca rynku energii i gazu, utworzy środowisko do zawierania szybkich i bezpiecznych umów na najbardziej korzystnych w danym momencie warunkach. Niezmiernie ważnym aspektem jest dla nas społeczność VEA. Chcemy, aby nasza aplikacja była przestrzenią do wymiany usług, towarów, pomysłów i wzajemnego wspierania się. 

Aby stworzyć narzędzie na tyle rozbudowane i możliwie najbardziej przyjazne, niezbędne jest zaangażowanie zespołu ekspertów w takich dziedzinach jak: IT, energetyka i sztuczna inteligencja. Naszym celem jest zebranie 300 tys. złotych, które pozwolą: rozszerzyć zespół o programistów i zewnętrznych konsultantów, zintegrować środowisko z najnowszymi technologiami i rozbudować funkcjonalności o dynamiczne aukcje, nowoczesne formy płatności i cyfrową autoryzację umowy. Środki wykorzystamy także na działania marketingowe i sprzedażowe.

Naszym celem jest również wsparcie transformacji w zakresie przechodzenia na odnawialne źródła energii. Dzięki VEA możliwe będzie zaplanowanie i realizacja inwestycji fotowoltaicznych i w słupki ładowania samochodów elektrycznych, a także optymalizacja kosztów bilansowania energii. Dla osób, które nie będą mogły zainstalować fotowoltaiki, VEA będzie umożliwiała zakup zielonej energii z certyfikatem pochodzenia.

 

 

 

CO OFERUJEMY?

Inwestując w Ogarniam Prąd, masz szansę dołączyć do grona inwestorów czerpiących zyski na dynamicznie rozwijającym się rynku energetycznym oraz stać się częścią społeczności skupionej wokół ekologii oraz nowego spojrzenia na pozyskiwanie i kupowanie energii. 

Zainwestuj w dobrze rozwijającą się spółkę i kup do 11,28% udziałów. Obserwuj z bliska proces powstawania platformy, miej swój wkład w tworzenie nowej jakości na rynku.

kup udziały

Jeśli nasza idea jest Ci bliska i chcesz pokazać, że trzymasz za nas kciuki, wesprzyj nas dowolną kwotą. Sprawdź też, jakie benefity przygotowaliśmy za kwoty wsparcia od 50 zł do 10 tys. zł.

wspieraj

 

 

NASZE REALIZACJE

W ciągu ostanich 3 lat mieliśmy okazję i zaszczyt realizować zakup energii i paliwa gazowego dla:
klientów indywidualnych,
mikroprzedsiębiorstw ze zużyciem rocznym kilkunastu MWh,
sektora MSP, gdzie oszczędności sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych,
dużych zakładów przemysłowych i elektrociepłowni z wolumenami zużycia energii liczonymi w dziesiątki GWh,
samorządów w przetargach,
na sprzedaży rozwiązań fotowoltaicznych kończąc.

Łącznie na ponad 300 MWh energii.

 

NaGRODY I WYRÓŻNIENIA

Nasze działania zostały docenione i nagrodzone. Otrzymaliśmy tytuły Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w kategorii start-up (2017) oraz StartUp Europe Award 2017 Poland w kategorii Energy. Nominowani byliśmy w kategorii The Energy Market Innovation of the Year Award 2017.

Po publikacji na nasz temat w Pulsie Biznesu lawina zainteresowanych klientów przerosła nasze zasoby i poznaliśmy, co to blackout w praktyce – gdy padły serwery „Ogarniacza”.

Przeczytaj więcej w Forbes >

 

 

  • Struktura udziałów
  • Potencjał rynkowy
  • Kanały sprzedaży

Obecnie struktura udziałów w spółce Ogarniamprad.pl prezentuje się następująco:

Przed nami bardzo ciekawy i ważny dla Polski czas. Wkroczyliśmy właśnie w erę transformacji energetycznej i można powiedzieć jesteśmy świadkami nowego otwarcia. W najbliższych latach rynek energii i gazu ulegnie bardzo głębokim przemianom, a możliwości i produkty, jakie są tworzone i które niebawem będą dostępne, zmienią oblicze energetyki.

Rynek detaliczny energii elektrycznej tworzy 17,6 mln odbiorców końcowych, z czego 90,8% (16 mln) to odbiorcy z grupy taryfowej G, w tym w przeważającej większości odbiorcy w gospodarstwach domowych (ponad 15,1 mln), którzy dokonują zakupu energii w celu jej zużycia w gospodarstwie domowym. Pozostała grupa odbiorców końcowych to odbiorcy należący do grup taryfowych A, B i C. Grupy A i B stanowią odbiorcy zasilani z sieci wysokiego i średniego napięcia i są to tzw. odbiorcy przemysłowi, natomiast do grupy C należą odbiorcy przyłączeni do sieci niskiego napięcia, pobierający energię elektryczną dla celów prowadzonej działalności gospodarczej, tzw. odbiorcy biznesowi. Naszymi użytkownikami są w szczególności odbiorcy taryf G i C oraz B.

 

Obecnie nasza firma opiera się na platformie Ogarniamprad.pl, na której regularnie prowadzimy aukcję energii oraz gazu, wraz z kompleksową obsługą klienta w zakresie zmiany sprzedawcy oraz pomocy dotyczących obecnej umowy. Marketing opiera się na prowadzeniu profilu na Facebooku oraz cyklicznie dodajemy nowe treści na naszego bloga. Działając na rynku od prawie 5 lat, mamy grono zaufanych użytkowników, którzy rekomendują nasze usługi swoim znajomym. Współpracujemy też z samorządami, prowadząc przetargi dla gmin na energię elektryczną oraz paliwo gazowe. Bierzemy też udział w dużych wydarzeniach dotyczących rynku energii t.j. targi oraz konferencje.

Zakres naszych obecnych oraz przyszłych sposobów dotarcia do jak największego grona Ogarniaczy:

rekomendacje / "marketing wirusowy"
strona ogarniamprad.pl
aplikacja webowa ogarniamprad
dotarcie bezpośrednie
video marketing
treści od influencerów

 

Ryzyka

Przemyślane decyzje
  • Firmy zarejestrowane na Neweconomy mogą zachęcać do zakupu swoich udziałów. Jeżeli jesteś przekonany, że firma którą znalazłeś na Neweconomy jest fascynująca i wierzysz w jej powodzenie, możesz zostać jej współwłaścicielem. Pamiętaj jednak, że tylko część z obiecujących młodych przedsiębiorstw odnosi sukces rynkowy. Bycie współwłaścicielem oznacza nie tylko potencjalnie korzyści, ale także spore ryzyko. Rozsądnie wykorzystuj swoje pieniądze i kupuj udziały tylko tych firm, które Cię pasjonują.
  • Pamiętaj, że zbiórka może się nie udać, a zebrane środki nie wystarczą na planowane inwestycje. W takim przypadku spółka powinna zwrócić wszystkie wpłacone pieniądze. Neweconomy nie pobierze żadnej prowizji, jedynym kosztem jest koszt operacji przelewu pobierany przez TPay, zgodnie z tabelą prowizji.
  • Istnieje również niewielkie ryzyko że firma nie wywiąże się z obowiązku przekazania zakupionych przez Ciebie udziałów. Aby chronić Twoje interesy, w umowie pomiędzy Neweconomy a firmą zawarliśmy kary umowne, które obciążą firmę w razie tej sytuacji. Staramy się także jak najdokładniej zweryfikować rzetelność każdej ze spółek oferujących sprzedaż udziałów na naszym portalu.
Ryzyko biznesowe przedsięwzięcia
  • Pamiętaj o tym, że większość nowopowstałych firm nie zamienia się automatycznie w Facebook, Google czy Uber. Większość nowych przedsięwzięć biznesowych kończy się niepowodzeniem. Wydając swoje pieniądze na zakup udziałów firmy, podejmujesz bardzo odważną decyzję wspierając młodych przedsiębiorców w drodze do sukcesu. To ryzyko wiąże się z potencjalną nagrodą w postaci wzrostu wartości Twoich udziałów, ale nie ma na to żadnej gwarancji. Jeżeli szukasz bezpiecznej przystani dla Twoich środków, Neweconomy nie jest takim miejscem, tutaj każde przedsięwzięcie obarczone jest dużym ryzykiem.
  • Najważniejsze jest to, abyś osobiście zweryfikował wiarygodność i historię firmy oraz jej twórców, co może znacząco wpływać na ograniczenie możliwego ryzyka. Natomiast w przypadku sporu pomiędzy Tobą a firmą oferujemy pomoc prawną.
  • W każdym momencie możesz się z nami skontaktować, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z kupnem udziałów.