O Neweconomy

Przyjazny portal finansowania społecznościowego

Neweconomy to platforma łącząca firmy będące w początkowej fazie rozwoju z osobami chcącymi wspierać polską przedsiębiorczość. To miejsce dla tych, którzy zdając sobie sprawę z ryzyka, ale szukają sposobu jak stać się częścią sukcesu ekonomicznego polskiej gospodarki.

Neweconomy to połączenie klasycznych mechanizmów finansowania społecznościowego z możliwością zostania współudziałowcem młodych firm, bezinteresownego wsparcia lub zakupu produktów jeszcze na etapie prototypowania.

 


ZOSTAŃ WSPÓŁWŁAŚCICIELEM

Neweconomy to połączenie klasycznych mechanizmów finansowania społecznościowego, miejsce w którym zarówno osoby indywidualne jak i prawne mogą kupować udziały w spółkach z o.o. To miejsce dla tych, którzy widzą potencjał drzemiący w innowacjach pochodzących z Polski. Chcesz wesprzeć młode, innowacyjne spółki? Chciałbyś być częścią ich zespołu i mieć swój wkład w rozwój firmy, w której drzemie ogromny potencjał? Kup udziały spółek z o.o. na wczesnym etapie rozwoju bądź wesprzyj je jednorazowym datkiem.


WSPIERAJ MŁODE FIRMY

Nawet małe kilkuzłotowe wsparcie oprócz funkcji czysto materialnej stanowi zachętę do działania dla ludzi na trudnej drodze do samodzielności finansowej. Czasami wystarczy, że podzielisz się linkiem z informacją, że podoba Ci się pomysł tej czy innej firmy, działasz wtedy jak ambasador nowo powstałej marki. Przekazuj bezinteresowne wsparcie, dzięki czemu staniesz się częścią społeczności rozwijającej polską przedsiębiorczość.


KUPUJ PRODUKTY NA ETAPIE ICH PROJEKTOWANIA

Problemem wielu firm jest bardzo podobny do dylematu co było pierwsze jajko czy kura… Firmy posiadające gotowe prototypy nie rozpoczynają masowej produkcji bo nie wiedzą czy uda im się sprzedać wyprodukowane towary. Neweconomy pozwala młodym firmom zbierać zamówienia jeszcze przed rozpoczęciem produkcji, a za zgromadzone pieniądze sfinansować proces wytwórczy. Kupując produkt w przedsprzedaży sprawiasz, że zwiększa się szansa na to, że młode firmy przejdą trudną drogę od prototypu do gotowego produktu. Warto wspomnieć, że wspierający ponosi ryzyko - w końcu nie wszystkie prototypy doczekują się swojej premiery na rynku, ale ma dostęp do najnowszych produktów szybciej i zazwyczaj po promocyjnej cenie.

 


Sprawdzona platforma

Nasza platforma technologiczna jest zbudowana we współpracy z największym w Polsce serwisem finansowania społecznościowego Patronite.pl. Doświadczenie twórców Patronite.pl zapewnia nam wsparcie, które sprawia, że wszystkie transakcje są odpowiednio realizowane niezależnie od ilości chętnych. Nasze serwery działają w oparciu o największą na świecie chmurę obliczeniową Amazon Web Services.


Bezpieczne transakcje z zaufanym operatorom transakcji

Neweconomy nie realizuje żadnych transakcji finansowych, umożliwia jednak zapłatę za produkty, usługi lub udziały za pomocą zintegrowanej bramki płatności. Operatorem płatności jest firma TPay, uznany dostawca płatności elektronicznych, dzięki temu mamy pewność, że wspieramy większość banków w Polsce oraz takie kanały jak np. BLIK.

 

Przemyślane decyzje

Firmy zarejestrowane na Neweconomy mogą zachęcać do zakupu swoich udziałów. Jeżeli jesteś przekonany, że firma którą znalazłeś na Neweconomy jest fascynująca i wierzysz w jej powodzenie, możesz zostać jej współwłaścicielem. Pamiętaj jednak, że tylko część z obiecujących młodych przedsiębiorstw odnosi sukces rynkowy. Bycie współwłaścicielem oznacza nie tylko potencjalnie korzyści, ale także spore ryzyko. Rozsądnie wykorzystuj swoje pieniądze i kupuj udziały tylko tych firm, które Cię pasjonują.