Neweconomy na Venture Café Warsaw

< WRÓĆ 01.10.2019 12:56

Zespół Neweconomy był obecny na ostatnim spotkaniu Venture Café Warsaw podczas Thursday Gathering, którego tematem był “Cross - Cultural World”. W trakcie spotkania odpowiadaliśmy na Wasze pytania przy naszym infotable, a także pokazywaliśmy siłę innowacyjnych spółek wraz z Traveler by Sharemap.

Venture Café Warsaw jest organizacją non-profit, która rozwija innowacyjną warszawską społeczność starając się, aby była bardziej zróżnicowana, dostępna, tworząc przy okazji sieci kontaktów na poziomie krajowym i globalnym. 

Venture Café rozpoczęło działalność od  2009 r. jako eksperyment przeprowadzony przez Cambridge Innovation Centre (CIC) w celu sprawdzenia hipotezy: jeśli zgromadzimy przedsiębiorców i osoby z innowacyjnymi pomysłami w jednym miejscu, otrzymają oni warunki do rozmów i wymiany doświadczeń, to uda się stworzyć pomysły na nowoczesny biznes czy projektu, które uczynią świat lepszym miejscem, generując przy tym wzrost gospodarczy. 

Projekt działa z powodzeniem w wielu krajach. Venture Café Warsaw ściśle współpracuje ze swoim partnerem, CIC Warsaw, aby zbudować dynamiczną społeczność innowacyjną. Bardzo cieszymy się z zaproszenia i możliwości spotkania wielu niesamowitych osób. Mamy nadzieję, że spotkamy się w tak doborowym towarzystwie jeszcze nieraz!