O Neweconomy - poznajcie nas!

< WRÓĆ 01.06.2019 12:11

W Polsce zaczyna swoje działanie Neweconomy – jedna z pierwszych platform wspomagająca małe spółki w pozyskiwaniu udziałowców, sprzedaży produktów lub pozyskiwaniu patronów i mecenasów. Nasz portal, stanowiący nowość na polskim rynku crowdfundingu, łączy ze sobą cechy typowej platformy finansowania społecznościowego, ze sprzedażą produktów i możliwością pozyskiwania nowych udziałowców. Jest to miejsce stworzone z myślą o spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością.

Tworząc Neweconomy wyszliśmy z założenia, iż na rynku kapitałowym brakuje obecnie narzędzi i źródeł finansowania spółek w początkowej fazie rozwoju. Zdane są one na finansowanie własne lub na nieprzyjazny procesowi innowacji system finansowania instytucjonalnego. Brak właściwej wyceny ryzyka wymusza formalny proces planowania. Małe spółki muszą przedstawiać szczegółowe wyniki sprzedaży i przychodów na następne kilka lat, stany zatrudnienia czy analizy rynku na archaicznych XX wiecznych wzorach biznes planów. Niestety zbiurokratyzowany proces idzie w parze z małą elastycznością inwestora publicznego, ograniczając możliwość adaptowania się przedsiębiorców do nowych nieprzewidzianych wcześniej warunków biznesowych.

Neweconomy wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno inwestorów, jak i przedsiębiorców, tworząc pierwszą w pełni zintegrowaną platformę umożliwiającą zarówno finansowanie społecznościowe w formie crowdfundingu udziałowego, jak również rzetelną ocenę spółki opartą o wypracowane algorytmy.

Neweconomy to przede wszystkim miejsce dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, dla osób chcących wesprzeć dobrze zapowiadający się pomysł lub kupić w przedsprzedaży produkt, jeszcze w formie prototypu. Wierzymy, że taka platforma doskonale zafunkcjonuje na polskim rynku innowacji – mówi Przemysław Pyziel, założyciel platformy.

Zapraszamy do poznania spółek obecnych na platformie oraz wsparcia polskiego rynku innowacji!

Firmy, które chciałyby szukać inwestorów na Neweconomy prosimy o kontakt z nami (mail: kontakt@neweconomy.pl). Gwarantujemy wsparcie zespołu projektowego w przygotowywaniu profilu.